Menu
Your Cart


Kullanım Koşulları

1.Online Satışlar için Hüküm ve Şartlar

1.Genel

a. İşbu Online Satışlar için Hüküm ve Şartlar ("Hüküm ve Şartlar”) kapsamında "Negelse” veya "Biz”, Nettoptan Medikal Kozmetik Kırtasiye Ltd. Şti yi ifade eder. "Müşteri” veya "Siz”, negelse’ye sipariş veren kişi, firma, şirket ve kuruluşları ifade eder. Lütfen bu Web sitesini veya (gerektiğinde) mobil uygulamamızı kullanmaya başlamadan önce işbu Hüküm ve Şartları dikkatlice okuyunuz. İşbu Hüküm ve Şartlar, Web sitesine ve (gerektiğinde) mobil uygulamaya erişiminizin ve kullanımınızın şartlarını düzenler. Bu Web sitesi, ancak aşağıda belirtilen kullanım şartlarına uymayı kabul etmeniz halinde kullanımınıza açık hale gelir ve Web sitesine ve (gerektiğinde) mobil uygulamayı kullanmaya başladığınızda İşbu Hüküm ve Şartları ve bunlarla bağlı olmayı kabul etmiş sayılırsınız. Eğer işbu Hüküm ve Şartlara katılmıyorsanız, Web sitesine erişmeyiniz ya da kullanmayınız. Web sitesine erişerek ya da kullanmaya başlayarak, kullanım Şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.

b. Tüm siparişleri negelse’nin son geçerlilik onayına tabidir. Negelse talep edilen ürün veya servisin mevcut olamaması durumunda siparişi reddetme hakkını saklı tutar.

2.Üyelik

a.Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamadan sipariş verebilmek için kullanıcı olarak üye olmanız gerekmekNEGELSEr. Kayıt esnasında:

 • Bize doğru, tam ve güncel kayıt bilgilerinizi sağlamalısınız;

 • Kullanıcı adı ve şifrenizin güvenliğinden siz sorumlusunuz;

 • Bu bilgileri kullanan siz veya yalnızca sizin tarafından yetkilendirilmiş biri olarak kabul edilecektir;

 • Negelse tamamen kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir sebeple muhtemel bir müşteri kaydını reddedebilir veya mevcut müşteri kaydını sona erdirebilir;

b.Bize sağladığınız bilgilerde bir değişiklik olması halinde, sizinle daha verimli iletişim kurabilmemiz için, bizi web sitesi/e-posta/telefon ile derhal bilgilendirmelisiniz.

c. Hesabınızın 1 yıl süre ile kullanılmaması halinde, sizin kendi korumanız için, hesabınızın artık kullanımda olmadığını kabul edip ve hesabınızı, tüm birikmiş puanlarınızı etkisiz hale getiririz ve mevcutsa e-faturalanızın imha edilir. Bu durumda Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamadan sipariş verebilmek için yeni bir hesap için başvuru yapmanız gerekir.

3. Gizlilik

Müşterimizin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ("KVKK’’) uygun olarak korumak görevimizdir. Bu nedenle kişisel veri toplama, kullanma, saklama, transfer ve kişisel veriye erişim konusunda tüm politika ve uygulamalarımızın KVKK hükümleri ile uyumlu olmasını garanti ederiz. Bu konuda daha detaylı bilgi için Gizlilik ve Aydınlatma Metnimizi incelemenizi rica ederiz.

 

4.Ödeme

a. Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulama siparişleri için MasterCard, Visa ve Troy  kartları kabul edilmekNEGELSEr.

b. Kredi Kartı Satın Alma Güvenliği hizmeti (örneğin Visa Doğrulama Hizmeti veya MasterCard Güvenlik Kodu) kapsamında müşterilerimiz güvenli alışverişin keyfini kendi kredi kartlarını özel bir şifre ve güvenlik kodu kullanarak çıkarabilirler. Bununla birlikte alışverişte kullanılan kredi kartları geçerli olmalı ve alıcının kendi ismini taşımalıdır. Müşterilerimiz Güvenli satın alma işlemi gerçekleştirmek için opsiyonel olarak sunduğumuz 3D işlemini olarak kullanabilirler.

c. Teslimat için herhangi bir ek bedel ödenmesi gerektiğinde bu durum ödeme işleminin tamamlanmasından önce tarafınıza bildirilecek ve onayınıza sunulacaktır.

d. Tüm ürün fiyatları Türk Lirası cinsinden listelenmiştir. Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamada yer alan ürün fiyatları fiziksel mağazalarımızdaki aynı ürünlere ilişkin fiyatlardan farklı olabilir. Bu durumda geçerli fiyat satın alma tarihinde Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamada yer alan fiyatlardır.

e. Siparişlerin kabulü negelse’nin takdirindedir.

f. Online işlemlerin güvenli yapılabilmesi için tarafımızca TLS (Transport Layer Security) teknolojisi ve SSL sertifikası kullanılmaktadır.

5.Diğer Hükümler

a. NEGELSE olarak sadece ürünleri sadece son tüketiciye veriyoruz. Eğer ürünlerimizi son tüketici olarak satın almadığınızı düşünürsek, siparişi reddetme veya iptal etme hakkımızı saklı tutuyoruz.

b. Web sitesinin ve mobil uygulamanın tasarımı, içerik, metin, fotoğraf, ses, müzik, artwork, görsel, grafik, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm unsurları NEGELSEye ait aittir ve/veya NEGELSE tarafından üçüncü bir kişiden alınan lisans hakkı altında kullanılmaktadır. Söz konusu fikri mülkiyet haklarının sahibinin rızası olmadan indirdiği, kopyaladığı, aktardığı, yayınladığı, sakladığı veya başka herhangi bir şekilde kullandığınız takdirde ilgili yasa ve hakları ihlal ediyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, NEGELSEnin ve/veya üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı NEGELSEnin karşı karşıya kaldığı tazminat, mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü zararları karşılamakla sorumlusunuz.

c. Kullanıcı, hiçbir koşul ve şartta NEGELSEye ait marka, logo, ticari unvan bilgilerini ve yukarıdaki paragrafta sayılan içerik ve unsurları, NEGELSEye yazılı onayı olmadan kendi faaliyetleri için kullanamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yayınlayamaz, yükleyemez. Kullanıcı, NEGELSEye ait telif, marka veya sair haklara tecavüz teşkil edebilecek veya haksız rekabet oluşturabilecek tutum ve davranış içerisinde bulunamaz veya söz konusu mevzuata aykırı olarak reklam faaliyetleri yapamaz.

d. Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulama kalitesi, operasyonu, kullanımı, doğruluğu, zamanlaması, uygunluğu ya da amacıyla ile ilgili; Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulama üzerinden sunulan, erişilen veya temin edilen her türlü mal ve hizmet ile ilgili; Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulama erişiminin kesintisiz, hatasız olduğuna veya herhangi bir virüs veya bulaşıcı veya yıkıcı özellikler içermediğine ilişkin; Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamanın siz veya herhangi bir kişi için sakıncalı veya saldırgan olmayacağına ilişkin ve Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamadaki herhangi bir hata, ihmal veya yanlış beyana ilişkin olarak size karşı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

e. NEGELSE, Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamada atıfta bulunulan herhangi bir kişi, kuruluş, isim, ürün veya hizmeti onaylamaz veya tavsiye etmez ve bunlar NEGELSEnin görüş veya yaklaşımını yansıtmaz. NEGELSE, aksi açıkça ve yazılı olarak belirtilmediği sürece, sizinle herhangi bir üçüncü kişi arasında herhangi bir şekilde Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulama ile ilgili olabilecek veya bunlar aracılığıyla yapılan herhangi bir işleme taraf olmayacaktır.

f. Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamada, üçüncü kişiler tarafından üretilen içerikler veya başka sitelere yönlendiren bağlantılar içerebilir. NEGELSE, kendisinin doğrudan kontrolü altında bulunmayan üçüncü kişi içeriklerine, üçüncü kişi web sitelerinin operasyonu veya içeriğine (Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamaya yönlendiren linkler içerip içermediğine bakılmaksızın) ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmemekNEGELSEr . Negelse, kendisinin yazılı ön onayı alınmaksızın başka bir internet sitesine yüklenen bağlantıları kaldırma hakkını saklı tutmaktadır.

g. NEGELSE, size veya başka bir kişiye karşı haksız fiil, sözleşme, tüzük veya başka herhangi bir şekilde (ihmal, sözleşmenin ihlali, iftira veya fikri mülkiyet hakkı ihlali dahil ve bunlarla sınırlı olmamak üzere) nedeniyle aşağıdaki hususlardan kesinlikle sorumlu olmayacaktır.

 

 • Her türlü doğrudan zarar;

 • Her türlü yansıma veya dolaylı zarar (kâr kaybı dahil ve bunlarla sınırlı olamamak üzere);

 • Sizin Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulama kullanımıyla ilişkili olarak herhangi bir üçüncü kişiye verdiğiniz zarar.

 

 

h. Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamada yer alan bilgi veya malzemelerin güncel veya doğru olduğunu veya sunulan herhangi bir ürünün mevcut olduğunu garanti etmez. NEGELSE önceden bildirimde bulunmaksızın ve tamamen kendi takdirine bağlı olarak  Uygulamalarında görünen materyalleri değiştirebilir.

I. Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamaya erişim izni verildiği göz önünde bulundurularak bunları kullanmak suretiyle aşağıdaki hususlara uygun davranmak zorundasınız aksi halde oluşacak zararlardan tamamen kendiniz sorumlusunuz. Herhangi bir aykırılık durumunda NEGELSE, aykırı davranan hesapları askıya alabilir, silebilir, yasal süreç başlatabilir.

 

 • Telif Hakkı İhlali gerçekleştirmemek veya gerçekleştirilmesine izin vermemek;

 • Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamaya erişimini yasadışı, uygunsuz, müstehcen kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı veya karalayıcı bir amaç için kullanmamak;

 • Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamanın bilgi veya sistemlerine zarar vermemek ve bunu engellemek için gerekli tüm adımları atmak;

 • NEGELSE Uygulamaları için sağladığı tüm bilgilerin bilgisi dahilinde gerçek ve doğru olduğunu garanti etmek;

 • NEGELSEnin Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamaya erişim konusunda araştırma yapmasına muvafakat etmek;

 • İşbu Hüküm ve Şartlarda belirtilen tüm feragat ve sorumluluğa ilişkin sınırlamalara riayet etmek.

  

i. İşbu Hüküm ve Şartların ihlali halinde, bu ihlalden cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olacaksınız. Ayrıca Web sitesi ve (gerektiğinde) mobil uygulamanın hukuka aykırı kullanımı ile ilgili olarak NEGELSE aleyhinde herhangi bir üçüncü şahıs tarafından öne sürülebilecek her türlü talep, zarar, sorumluluk, iddia veya gidere karşı (vekalet ücretleri ve dava masrafları dahil olmak üzere) NEGELSEyi muaf tutmak ve tazmin etmek durumundasınız.

k. Satın alacağınız ürünler arasında; gıda maddeleri, içecekler, külotlar, silikon ürünler, aksesuar, takı, kozmetik ürünleri, korseler hijyen gibi iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların, sizin istek veya açıkça kişisel ihtiyacınız doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünler, tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış sarf malzemeler hediye kartı, hediye çeki, para yerine geçen kupon ve benzeri ürünleri iade alınmayacak, cayma hakkı kullanılamayacaktır.

l. Mücbir Sebep, doğal afet, yangın, sel, salgın, kaza, isyan, savaş, devlet müdahalesi, ambargo, grev, işçilik ayaklanmaları veya kontrolümüz dışında gerçekleşen bir sebeple herhangi bir yükümlüğü zamanında veya hiç yerine getirememekten sorumlu değiliz.

m. İşbu Hüküm ve Şartlardan doğan hiçbir hak ve yükümlülüğünüzü bizim yazılı ön onayımız olmaksızın üçüncü kişilere devir ve temlik edemezsiniz.

n. İşbu Hüküm ve Şartların bir hükmünün herhangi bir yargı alanının kanunları uyarınca geçersiz, kanuna aykırı veya uygulanamaz olması halinde, ilgili yargı alanında, kalan hükümler geçerli, hukuka uygun ve uygulanabilir olmaya devam edecek ve sözü geçen hükümden etkilenmeyecektir.

o. İşbu Hüküm ve Şartlar taraflar arasındaki yegâne yazılı anlaşmadır, tüm önceki müzakere, görüşme ve başka anlaşmaları hükümsüz kılar.

ö. Zaman zaman veya dilediğimiz bir anda, işbu Hüküm ve Şartların hükümlerini yeniden düzenleyebilir, değiştirebilir veya tamamen veya kısmen bütünleyici düzenlemeler yapabiliriz.

p. İşbu Kullanım Şartları metni Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olacak ve bu kanunlar doğrultusunda yorumlanacaktır. Zonguldak Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri Taraflar arasındaki anlaşmazlıkların çözümlenmesinde yetkilidir.